O autorze
Fundacja FaniMani została założona w 2014 roku. Naszą misją jest wspieranie organizacji społecznych w pozyskiwaniu dodatkowych funduszy poprzez FaniMani.pl. Dzięki serwisowi dokonując zakupu w dowolnym sklepie internetowym (lista wszystkich sklepów), bez ponoszenia dodatkowych kosztów generujemy darowiznę na wybrany przez nas cel społeczny.

Współpracujemy z fundacjami, stowarzyszeniami, szkołami, harcerzami i innymi podmiotami działającymi w trzecim sektorze. Jako Fundacja chcemy być platformą wymiany informacji na temat NGO w Polsce i łącznikiem między organizacjami społecznymi, darczyńcami oraz przedsiębiorcami. Realizujemy swoją misję we współpracy z setkami firm, znanych lokalnie i międzynarodowo, o których informacje znajdziecie w naszym serwisie. Współdziałanie z otoczeniem biznesowym pozwala nam oferować narzędzia, które pomagają w zbieraniu pieniędzy bez ryzyka i kosztów zarówno dla osób pomagających, jak i dla adresatów pomocy finansowej.

Podsumowanie 2017 roku na FaniMani.pl

Pierwszy kwartał nowego roku to zawsze czas podsumowań, dlatego przygotowaliśmy kilka interesujących liczb i faktów o FaniMani.pl, czyli o pomaganiu przy okazji zakupów online w 2017 roku. Łączna suma darowizn zebranych na FaniMani wynosi 637 231,21 zł, z czego tylko w samym 2017 roku organizacje zebrały ponad połowę tej kwoty czyli 322 363,07 zł. To potwierdza rosnące zainteresowanie internautów w Polsce tą nową formą pomagania potrzebującym.

Korzystając z serwisu FaniMani.pl pomagamy przy okazji codziennych zakupów online. W ten sposób, zamawiając w ulubionym sklepie internetowym np. karmę dla psa, książki, ubrania czy perfumy dodatkowo wspieramy wybraną przez siebie organizację społeczną. Dzięki temu pomagamy wybranym przez siebie organizacjom, które otrzymują kilka procent wartości każdego zakupu. Taka forma pomagania jest bezpłatna zarówno dla osób korzystających z serwisu, jak i dla wspieranych przez nie organizacji.W 2017 roku przy okazji zakupów on line zrobionych przez FaniMani.pl powstało 83 797 darowizn. Było to o 89,89% więcej niż w poprzednim roku.
Średnia wartość jednej darowizny wyniosła 3,85zł. Bez uwzględnienia polskich i chińskich portali zakupowych (gdzie kwoty pojedynczych zakupów są niewielkie), przy okazji każdej transakcji użytkownik podarował średnio 4,99 zł. Każdego dnia pojawiało się zazwyczaj 230 nowych darowizn od zakupów on line. W ostatnim, najbardziej intensywnym zakupowo kwartale 2017 r. w serwisie FaniMani.pl każdego dnia powstawało średnio 356 darowizn.
Poniedziałek był dniem, w którym użytkownicy portalu robili najwięcej zakupów. Najwięcej darowizn powstawało między godziną 11:00 a 14:00. Kolejny zakupowy szczyt przypadał na wieczór i miał miejsce pomiędzy godziną 20:00 a 22:00. Nowa darowizna pojawiała się średnio co 6 minut.
Najbardziej “dobroczynnym dniem” w był 5 grudnia 2017 r. Użytkownicy FaniMani.pl tego dnia podarowali przy okazji zakupów 3098,41zł. 5 grudnia 2017 r. powstało aż 1269 darowizn.
W 2017 roku organizacje w serwisie FaniMani otrzymały łącznie 220 690,90zł darowizn. Średnio dla każdej z nich było to 520,50zł.

W serwisie FaniMani.pl pomaganie jest proste i bezpłatne. Wystarczy przejść przez stronę FaniMani.pl i zrobić zakupy tak jak zawsze a część wartości zamówienia trafi do wybranej organizacji. Kupujący płaci za zakupy tyle co zawsze a przy okazji może pomóc wybranej przez siebie organizacji społecznej. Na FaniMani jest już 1011 sklepów internetowych oraz 4506 organizacji, które zbierają w ten sposób środki.


Aby użytkownik nie musiał za każdym razem pamiętać o wejściu na stronę FaniMani.pl, przygotowano specjalną Przypominajkę – rozszerzenie do przeglądarek Chrome, Firefox i Opera, które wyświetla komunikat o możliwości wsparcia wybranej wcześniej organizacji. Działając w ten sposób Przypominajka dba o to, żeby nie zapomnieć o darowiźnie podczas zakupów w internecie. Dodatkowo Przypominajka już w wynikach wyszukiwania Google wskazuje, który sklep jest partnerem FaniMani i przekazuje część wartości zakupów organizacjom społecznym.

FaniMani to wiele okazji…do pomagania!

Zobacz, jak działa FaniMani.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...