O autorze
Fundacja FaniMani została założona w 2014 roku. Naszą misją jest wspieranie organizacji społecznych w pozyskiwaniu dodatkowych funduszy poprzez FaniMani.pl. Dzięki serwisowi dokonując zakupu w dowolnym sklepie internetowym (lista wszystkich sklepów), bez ponoszenia dodatkowych kosztów generujemy darowiznę na wybrany przez nas cel społeczny.

Współpracujemy z fundacjami, stowarzyszeniami, szkołami, harcerzami i innymi podmiotami działającymi w trzecim sektorze. Jako Fundacja chcemy być platformą wymiany informacji na temat NGO w Polsce i łącznikiem między organizacjami społecznymi, darczyńcami oraz przedsiębiorcami. Realizujemy swoją misję we współpracy z setkami firm, znanych lokalnie i międzynarodowo, o których informacje znajdziecie w naszym serwisie. Współdziałanie z otoczeniem biznesowym pozwala nam oferować narzędzia, które pomagają w zbieraniu pieniędzy bez ryzyka i kosztów zarówno dla osób pomagających, jak i dla adresatów pomocy finansowej.

1,5 mln zł to cena dalszego życia rocznego dziecka – wesprzyj Akcje Na Maxa dla Maxa

Max cierpi na Zespół Crouzona lub Pfeiffera, wrodzoną wadę dotycząca nieprawidłowego kostnienia czaszki. Do września chłopiec musi zostać zoperowany, w przeciwnym razie czeka go utrata wzroku, słuchu, a później śmierć. Wada Maxa może być całkowicie wyleczona, jednak wiąże się to z szybkim podjęciem leczenia w USA, na które potrzeba 1 500 000 zł.


Max Świerkowski, to roczny chłopiec, które zmaga się z wrodzoną wadą - Zespółem Crouzona. Wada dotyczy nieprawidłowego kostnienia czaszki, przez co w rezultacie główka Maxia nie rozrastała się prawidłowo. U zdrowego dziecka czaszka powiększa się wraz z rosnącym mózgiem. W przypadku Maxa jeden lub dwa szwy czaszki zarastają zbyt wcześnie co spowodowało deformacje czaszki, nieprawidłowy, asymetryczny rozrost twarzy oraz mocny wytrzeszcz oczu, który nieleczony doprowadzi do ślepoty. Wada nie jest odziedziczona genetycznie, jej pochodzenie u Maxa nie jest znane, tym bardziej że Max ma zdrowego brata bliźniaka.

Wada Maxa może być całkowicie wyleczona, jednak wymaga zaangażowania zespołu doświadczonych lekarzy. Po wnikliwych konsultacjach i poszukiwaniu specjalistów w całym kraju, okazało się, że w Polsce nie ma możliwości wyleczenia wady Maxia. Jedynym ratunkiem jest operacja w USA, w klinice „The Craniofacial Center” w stanie Teksas. Gdzie zespół doświadczonych specjalistów pomaga dzieciom w podobnej sytuacji. Łączy się to z niestety z dużymi kosztami wynoszącymi 1,5 mln zł.

Oprócz wady czaszki Max ma nieprawidłowo zbudowaną tchawicę oraz układ pokarmowy. W procesie leczenia kluczową rolę odgrywa doświadczony, dedykowany zespół lekarzy (neurochirurg, chirurg plastyczny, dentysta, ortodonta, audiolog, logopeda, otorynolaryngolog, genetyk i pediatra). Leczenie będzie składać się z wielu etapów: pierwsza operacja rekonstrukcji czaszki musi odbyć się do 12 miesiąca życia – uchroni ona Maxia od ryzyka nacisku czaszki na mózg oraz sprawi, że oczy powrócą na swoje miejsce. Max musi przejść również operację plastyki tchawicy.

Całkowite wyleczenie chłopca wymaga wielu operacji, rehabilitacji i ogromnych nakładów finansowych, gdyż zrealizowane może być tylko w szpitalu w Dallas w USA, a koszt operacji i leczenia wynosi 1 500 000 zł, w skład którego będzie wchodzić:

• operacja: rekonstrukcja głowy wraz z badaniami,
• operacja: plastyka/operacja tchawicy,
• leczenie układu pokarmowego,
• leczenie rogówki oka,
• roczna rehabilitacja,
• operacja: równoważenie mięśnia oka (zeza),
• operacja: druga rekonstrukcja główki wraz z badaniami,
• operacja: operacja środkowej części twarzy – 1-3 zabiegi,
• rehabilitacja,
• transport i koszt pobytu w Stanach Zjednoczonych.


Max spędzi wiele miesięcy w szpitalu, pełna rekonwalescencja będzie wymagała dużego nakładu pracy, ogromnej determinacji i specjalistycznej rehabilitacji. Nagrodą za ten trud i wysiłek jest zdrowie i szczęście dziecka, które tak bardzo chce żyć, że walką z dnia na dzień pokonuje wszelkie przeszkody. Choć nie dawano mu już szans, nadal żyje i czuje się coraz lepiej- czeka na naszą pomoc aby móc rozpocząć leczenie pod okiem doświadczonych lekarzy w Dallas- USA, po którym będzie mógł normalnie żyć i prawidłowo się rozwijać tak jak reszta dzieci i przede wszystkim jak jego bliźniak Alex.

Do Akcji włączyło się wiele znanych osób, między innymi: Szymon Majewski, Andrzej Krzywy, Rafał Maserak, Małgorzata Lewińska, Joanna Przetakiewicz, Iwona Pavlović, Gosia Andrzejewicz, Dawid Woliński, Agnieszka Kaczorowska, Juan Carlos Cano oraz wielu innych, w tym również legendy sportu i gwiazdy polskiej reprezentacji piłki nożnej: Zbigniew Boniek, Adam Nawałka, Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Kuba Błaszczykowski, Wojciech Szczęsny, Michał Pazdan i inni. Pomóż i Ty! Stawka jest wysoka, a czasu z każdym dniem coraz mniej. Wesprzeć akcję można na kilka sposobów: przelać pieniądze na specjalne konto Fundacji „Dlaczego” dedykowane Maxowi , podać dalej informację o Akcji Na Maxa dla Maxa, żeby jak najwięcej osób dowiedziało się o niej i mogło pomóc małemu Maxowi, oraz robiąc każde zakupy w internecie poprzez serwis FaniMani.pl, gdzie jest ponad 800 partnerskich e- sklepów, w których każdy internauta dokonując zakupu przekazuje kilka procent z ich wartości na np. leczenie Maxa. Liczy się każda złotówka, dlatego użytkownicy, którzy zalogują się i pobiorą „Przypominajkę” o możliwości zakupów z FaniMani.pl będą mogli przekazać pierwszą złotówkę na wybrany przez siebie cel, np. na pomoc Maxowi.

Pomóc Maxowi odzyskać normalne życie można na 4 sposoby:
1. Robiąc przelew PayU darowizny na konto Fundacji Konrada Gacy Dlaczego?
2. Robiąc standardowe zakupy internetowe przez serwis FaniMani.pl
3. Przekazać 1 zł przez zalogowanie się na serwis FaniMani.pl i pobranie Przypominajki
4. Udostępnić informacje o Akcji Na Maxa dla Maxa aby inni o niej usłyszeli

Więcej o Akcji dla Maxa:
-Facebook: www.facebook.com/NaMaxaDlaMaxa/
-Strona internetowa: www.fundacja.konradgaca.pl/donations/uratuj-maxia-pomoc-dla-maxia-swierkowskiego/
- Podstrona na FaniMani: www.fanimani.pl/namaxadlamaxa/
- Strona Fundacji Dlaczego: www.fundacja.konradgaca.pl/
Trwa ładowanie komentarzy...